A Google képszerkesztő alkalmazása részletesen
A Google képszerkesztő, avagy a Google Photos egy fotómegosztásra és tárolásra alkalmas szolgáltatás, amelyet a Google fejlesztett ki. 2015 májusában adták ki, és azóta is óriási népszerűségnek örvend, világszerte. A Google képszerkesztő a fényképeit és videóit a „felhőben” tárolja.
Régen valószínűleg csatlakoztattad volna a telefonod vagy fényképezőgéped a számítógéphez, és ez csak a kezdete lett volna a hosszú órákig elhúzódó munkának, a biztonsági másolatot készítéséről nem is beszélve.
A Google képszerkesztő
Míg az extra biztonsági mentések készítése továbbra is jó ötlet a különösen a fontos fájlok esetében, a fényképek és a videók felhőben történő tárolása számos előnnyel jár, például:
- Gyors és egyszerű – beállíthatod, hogy a biztonsági mentések automatikusan megtörténjenek.
- Bármely eszközről elérheted fényképeid vagy videóid, amíg van internetkapcsolat.
- A megosztás egyszerű.
- Nem kell aggodnod a telefonod tárhelye miatt, mert a felhőbe feltöltött képeidet nem kell a telefonodon is őrizgetned
- Számos olyan szolgáltatás áll a rendelkezésedre, ahol fényképeidet tárolhatod a felhőben.
A Google képszerkesztő különösen népszerű mert:
- Korlátlan tárhelyet kapsz ingyen. Akkor kell fizetned, ha a fényképeit az eredeti felbontásban szeretnéd tárolni, de valószínűleg elégedett leszel a standard minőségű ingyenes verziót is. (A 16 megapixeles feletti képeket méretre tömörítik, és a videókat 1080p felbontásra korlátozzák).
- Számos funkciót tartalmaz a fotók és videók rendezéséhez, használatához, megosztásához és kezeléséhez.
- Minden eszközön zökkenőmentesen működik a Google képszerkesztő alkalmazásban
- Használatához nem kell túlzottan hozzáértőnek lenni. Meglehetősen intuitív és egyszerű navigálni a programban
- Annak, akivel megosztanád a tartalmakat nem szükséges, hogy legyen Google Photos programja, anélkül is meg tudja nézni a képeket
Hogyan kezdjük el a Google Photos, avagy a Google képszerkesztő használatát?
- A Google képszerkesztő használatának megkezdéséhez töltsd le az ingyenes Google Photos alkalmazást az App Store-ból vagy a Google Play Store-ból.
- Nyisd meg az alkalmazást, és jelentkezz be Google-fiókodba.
- Miután bejelentkeztél, egyszerűen kövesd az utasításokat, hogy elkezdhesd feltölteni a fényképedet és a videókat.
- A számítógépén tárolt képek és videók használatához a Google Photos webes változata is rendelkezésedre áll.
Fotók és videók megtekintése
A feltöltött fényképek és videók megtekintéséhez egyszerűen nyisd meg az alkalmazást, vagy látogass el a Google Photos webhelyre bármilyen eszközről. Nyisd meg a böngészőből a Google képszerkesztő linkjét, vagy nyisd meg az alkalmazást, hogy az összes fotót feltöltött dátum szerint rendezze.
Az egyedi fényképetet rájuk kattintva, vagy érintőképernyőn tappingolva tekintheted meg. Így érheted el a fénykép szerkesztési és megosztási lehetőségeit is.
Funkciók:
- Cast to – lehetővé teszi, hogy fotóidat a telefonodról a TV-re továbbítsd a Chromecast segítségével. Ha nincs Chromecast, akkor nem látod ezt az ikont.
- Favourites – hozzáadhatod a fényképeidet a Favourites (kedvenc) mappához
- More options / további lehetőségek – ide kattintva szerkesztheted a fényképed adatait.
- Share/Megosztás – oszd meg képeid másokkal. Az ikon kissé eltér az iPhone / iPad készüléken, de ugyanabban a helyzetben van, mint a fenti kép.
- Szerkesztés – szűrők alkalmazására szolgál a fényképeken; állítsd be a fényt, a színt, de itt tudod a képeket elforgatni és kivágni is
- Google Lens – képfelismerő szoftver, amelynek célja a releváns információk vizuális elemzéssel történő előállítása.
- Biztonsági mentés és szinkronizálás
Érdemes a telefont úgy beállítani, hogy amikor csatlakozik a WIFI-hez, akkor automatikusan feltöltse a fényképeket a Google Photo alkalmazásba. Érdemes megbizonyosodni arról, hogy ez a beállítás be van-e kapcsolva, ha korlátozott adatterve van a telefonnak.
A WiFi mentési beállítás bekapcsolása a Google képszerkesztő alkalmazásban:
- Nyisd meg az alkalmazást, és nyomd meg a menü / hamburger ikont (három párhuzamos vonal) az alkalmazás bal felső sarkában.
- A beállítások eléréséhez érintsd meg a fogaskerék ikont a jobb felső sarokban.
- Az első lehetőség a biztonsági mentés és szinkronizálás. Válts a biztonsági mentés és szinkronizálás aktiválására.
- Győződj meg arról, hogy a képernyő alján található két lehetőség, a „ Mobiltelefonos adatok felhasználásával készíthet biztonsági másolatot a képekre” és a „Mobiltelefonos adatok használata a videók biztonsági mentéséhez”, ki van kapcsolva.
Google Fotók keresése
A Google Photo keresés összetett képfeldolgozási technikákat alkalmaz a fényképek csoportosítására, ami a keresést nagyon egyszerűvé ás pontossá teszi, praktikus a használata, ha gyorsan meg akarod találni a képet amivel dolgozni szeretnél, vagy megosztanád azt másokkal.
- Kattints a Google Fotók tetején található Keresési mezőre.
- Betölt a keresési ablak, amely felsorolja a legutóbbi kereséseket, a személyekre, média típusára és helyekre csoportosított fényképekekkel.
- Írd be a keresett kifejezést.
Az emberek és a háziállatok elnevezése
Amikor rákattintasz egy személy vagy háziállat fotójára, akkor a rendszer kilistáz minden olyan feltöltött fényképet, amelyeken szerepelnek a Google Photosban.
Megjegyzés: Menj a Beállítások> Hasonló arcok csoportosítása alkalmazásába, és kapcsold be a Háziállatok megjelenítése az emberekkel lehetőséget is
Megnevezheted az embereket is a könnyebb jövőbeli kereséshez:
- Nyomd meg a További ikont.
- Válaszd ki a megnevezni kívánt személy vagy házi kedvenc fotóját, kattints a név hozzáadása-ra és add meg a kívánt nevet, és válaszd done/kész lehetőséget.
- Vagy válassz egy meglévő névlistából, ha egyezik egy már létező névvel, majd koppints az Igen elemre.
Google képszerkesztő Assistant
A Google Fotók Asszisztens frissíti a Google Photo könyvtárral kapcsolatos eseményeket, figyelmeztet ha új „alkotások” állnak rendelkezésre, megtekintésre meg tevékenységre, valamint információkat nyújt a legfrissebb Google fotóhírekről.
Az új „alkotások” az automatikusan stilizált fotók, kollázsok, fotóalbumok, filmek és animációk, amelyeket a Photo Assistant készít a fotóiból. El is mentheted ezeket az új automatikusan létrehozott alkotásokat, vagy törölheted is azokat. Nyisd meg a weben a https://photos.google.com/assistant webhelyet, vagy érintsd meg az alkalmazásában az Assistent ikont.
A Google Photos Assistant-ben, az is egy szuper lehetőség, hogy könnyen elkészítheted saját albumaid, kollázsaid, animációid és filmjeidet is,
- Érintsd meg a létrehozni kívánt ikont.
- Válaszd ki a beilleszteni kívánt fényképeket, majd érintsd meg a Létrehozás lehetőséget.
- Az alkotásokat automatikusan menti a Google Fotók.
Végtelen lehetőség, többféle formátum, készíts izgalmas műveket, filmeket, videókat és oszd meg a többiekkel!
A Google keresést használhatod saját albumok, kollázsok, animációk és filmek létrehozására is
- Kattints a Google Fotók tetején található Keresési mezőre.
- Írd be a keresett kifejezést
- Nyomja rá hosszan a fényképre, amelyet hozzá szeretnél adni a készülő albumhoz. Így kiválasztod a fényképet, és megnyithatod a jelölőnégyzetet.
- Válaszd ki az összes hozzáadni kívánt fényképet, majd koppints a + jelre.
- Ez megnyitja a létrehozási eszközök oldalát. Az „Új létrehozása” lehetőségek listájából válaszd ki, mit szeretnél létrehozni: album/megosztott album/ film/ animáció/ kollázs
Google Fotó Albumok – Google képszerkesztő
A Google Fotók összetett képfeldolgozási technikáival automatikusan csoportosítja a fényképeket Albumokba.
Nyisd meg a weben a https://photos.google.com/albums webhelyet, vagy koppints az alkalmazás Album ikonjára. Az automatikusan létrehozott albumok az oldal tetején lesznek csoportosítva, de létrehozhatsz új albumokat is.
- A korábban részletezett kép választással, és albumnév megadással te magad is létrehozhatsz új albumokat. ( album ikon kiválasztása az ikonra koppintással, a kijelölőnégyzetek segítségével a képek kiválasztása, cím beírása)
- Plusz előny, hogy leírásokat is megadhatsz az albumokhoz, és könnyen megoszthatod a kész albumokat a többiekkel is, a remek share/ megosztás menüpont segítségével, az albumon belül.(A legegyszerűbb a megosztható link létrehozását kiválasztva, ezt a linket átküöldve a többieknek megosztani az albumot)
- …és itt még mindig nincs vége, ha szeretnéd megadhatod, de el is rejtheted a helyszínt (location) ahol a kép készült. ehhez kattints a több (More) lehetőségre, és válaszd az info, majd a remove location/helyszín eltávolítása lehetőségre)
Megjegyzés: Ha az összes megosztott képen el szeretnéd rejteni a helyet, válaszd a Beállítások> Helymeghatározás eltávolítása elemben megosztott linken elemeket.
Google Lens
A Google Lens olyan képfelismerő szoftver, amelynek célja a releváns információk vizuális elemzéssel történő előállítása.
Amikor megnézel egy fényképet mobilodon, a Google Fotók alkalmazásban, akkor megjelenik egy Google Lens ikon. Ha megérinted a Google lencse / Google Lens ikonját, a szkennelési pontok megjelennek a képen, majd a Google felajánlja a javaslatokat.
A Google Lens gyors megoldás a képekben található információk olvasására és megértésére. A Google Lens legújabb verziója ötféle módon működik:
- Auto: az objektív automatikusan releváns keresési eredményeket szolgáltat a látható kép alapján.
- Fordítás: Kattints a szövegre és a Lens fordítást biztosít az eredeti szavakra
- Szöveg: Kattins a lencsére, és megkapod a másolni kívánt szöveget.
- Vásárlás: Mutass egy elemre, amelyet meg szeretnél találni egy üzletben, vagy használd a vonalkodót
- Étkezés: Szkennelj be egy menüt, és a Google Lens megmutatja mely ételek népszerűek stb., számold ki a számla beszkenelésével a borravalót, vagy oszd fel a számlát stb.
Google Photos Memories
Az emlékeket 2019. szeptemberben adták hozzá a Google Fotókhoz. A Memories (Emlékek) a többi közösségi oldalakon látott és megszokott formátumot használja, viszont itt csak a saját emlékeidet láthatod.. Az emlékek a galériád tetején jelennek meg a legutóbbi képek felett. Ha egy körkörös előnézetre kattintasz, akkor az ugyanazon év alatt készített fényképek és videókat tekintheted meg.
A Memories-t teljesen ki is kapcsolhatod, ha a hamburger ikon-ra kattintva a Beállítások> Emlékek menüpontba lépsz, vagy a Beállítások> Emlékek> Emberek és háziállatok menüpontba lépsz (így elrejtheted az adott személyről/ háziállatról készült képeket, és nem fognak a memories menüpontban szembejönni veled újra)
Szabadíts fel helyet a telefonodon:
Sokan úgy gondolják, hogy a Google Photos egyik legnagyobb előnye a telefon helyének felszabadítása. Nincs több frusztráló „teljes tárhely” üzenet, amikor éppen egy értékes pillanatot szeretnél megörökíteni. Miután fényképeidből biztonsági másolatot készített a Google Fotókban, felszabadíthatsz helyet a telefonodon (lépj be a Google Fotók alkalmazás beállításaiba, és válaszd ki a Hely felszabadítása lehetőséget) .Ezután megjelenik egy felugró ablak, amelyben megmondhatod, hány elemet törölhetsz a telefonodról.Ne feledd, is bármikor hozzáférhetsz ezekhez a képekhez a Google Fotók segítségével.
Töltsd le a képeket eszközre vagy számítógépére:
Képek letöltése a telefonról vagy táblagépről a Google Photos (Fotókból)
Ha törli a képeket a telefonjáról, de újra szeretné őket letölteni, a letöltés a Google Fotókból egyszerű.
- Nyisd meg a Google Fotók alkalmazást.
- Érintsd meg a letölteni kívánt képet (vagy válassz több képet).
- Nyomd meg a jobb felső sarokban található három pontot.
- Koppints a letöltésre vagy a Mentés az eszközre elemre.
- A képet a fényképezőgép tekercsébe menti.
Képek letöltése a számítógépről a Google Fotókból:
Ugyanezt megteheti számítógépén a Google Fotók webes verziójával is.
- Keresd fel a https://photos.google.com webhelyet
- Kattints a letölteni kívánt fotóra.
- Majd a három pontra.
- Kattints a letöltés elemre.
Digitalizáld a régi fényképeket a Google képszerkesztő segítségével
Ha albumaid, vag tárolódobozaidi tele vannak régi képekkel, érdemes ezeket is digitalizálni, és biztonságosan tárolni online.
Ez egy gyors folyamat régebbi, nem fényes képekkel:
- Helyezd a fényképeket egy asztalra, ott, ahol jó a fény, minimális ragyogással
- Készíts képeket a fényképekről (lehetőleg digitális fényképezőgép segítségével)
- Töltsd fel digitális képeket a Google Fotókba a számítógépével
(Ez a technika a tükröződés miatt nem fog működni az újabb fényes fényképeknél, ezért ilyen esetekben a Google PhotoScan alkalmazását használd telefonodon. A PhotoScan alkalmazás ugyanúgy működik, mint egy képolvasó, annyi különbséggel, hogy okostelefonoddal is megteheted ezt.
A PhotoScan alkalmazás használatának módja a következő:
- Az alkalmazás elindítása után helyezd a képet a keretbe
- Koppints az exponáló gombra. Négy pont jelenik meg, és tartsd telefonod minden egyes pont fölé és tartsd ott,, amíg a pont meg fel nem töltödik
- Miután elkészült, a PhotoScan összefűzi az egyes képeket több egymást átfedő fotóból, kiküszöbölve ezzel a tükröződést és az esti expozíciót.
- Miután végeztél, ezeket a képeket is mentsd el a többi fotóddal együtt a Google Photos-ba.
Partnerfiók hozzáadása
Ha vannak olyan emberek, akikkel mindig megosztanád a fényképeket (pl családi fotók), felveheti őket a Google képszerkesztő fiókjába. Egyszerűen lépj a beállításokba az alkalmazásban, és koppints a Partner-fiók hozzáadása elemre. Ezután meg kell adni a partner e-mail címét, és ki kell választani a megoldás lehetőséget. Ezeket a beállításokat bármikor megváltoztathatod vagy kikapcsolhatod.
Aggódsz a biztonság miatt?
Ha nem vagy biztos benne, hogy veszélybe kerülhet-e Google-fiókod, érdemes lehet bekapcsolni a kétlépcsős azonosítást. Ez azt jelenti, hogy a szokásos módon meg kell adnod a jelszavad, majd meg kell adnod a telefonodra a rendszer által küldött kódot.
A Google Fotók beágyazása a blogjába vagy a webhelyére
- Jelentkezz be a Google Drive-ba a számítógép böngészőjében ugyanazzal a Google-fiókkal, amelyet a Google Fotókhoz használsz.
- Kattints a bal oldali sávban a Google Fotók mappára (a fotók és a videók automatikusan hozzáadódnak a Google Drive-hoz).
- Utána a beágyazni kívánt videóra vagy fotóra, majd kattints a További ikonra és válaszd a Megosztás lehetőséget.
- Kattintson a Speciális lehetőségre a Megosztás ablakban.
- Kattints a Változás elemre a Privát elem mellett.
- Majd a Be – bárki, aki rendelkezik hivatkozással, vagy az On – Nyilvános elemre az interneten, majd kattints a Mentés gombra.
- Kattints a Kész gombra a Megosztás ablak bezárásához.
- Kattints a Több ikonra, majd a Megnyitás új ablakban linkre.
- Majd az Új ablak További ikonjára, és válassza az elem beágyazása lehetőséget.
- Másold be a beágyazási kódot.
- Illeszd be a beágyazott kódot a bejegyzésbe a Beágyazás beillesztése elem segítségével az Add Media ablakban, majd kattints az Insert Into Post elemre.
A blogplatformtól is függ a megoldás, ez a módszer az Edublogs és a CampusPress hálózatokon működik.
- A bejegyzés közzététele után láthatod, hogy a fotó vagy a videó beágyazásra került.
A Google Photo Album beágyazása
A következőképpen ágyazhatod be a Google Fotó albumot:
- Jelentkezz be a Google Fotókra a számítógépen.
- Kattints a beágyazni kívánt albumra.
- Kattints a megosztás ikonra.
- Válaszd a link létrehozását
- Másold ki a linket.
- Nyisd meg a Publicalbum.org oldalt
- Illeszd be a Google Albums linket az 1) Hozz létre galériát a linkből, majd kattints a 2) Hozz létre galériakódot.
- Kattints a Kód másolása a vágólapra elemre a beágyazási kód másolásához.
- A blog irányítópultján kattints a Média hozzáadása> Beágyazási kód beszúrása elemre. Illesszd be a kódot, majd kattints a Beszúrás a posztba elemre. A blogplatformtól is függ a megoldás, ez a módszer az Edublogs és a CampusPress hálózatokon működik.
Nézz szét a további képszerkesztők kategóriái között, hogy jobban el tudj igazodni a képszerkesztők világában.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK MÉG:
- A legjobb Mac képszerkesztő programok
- Fekete fehér képszerkesztő, fotószerkesztő
- A Pixiz képszerkesztő egy kiváló szerkesztő és ingyenes is
- Kép a képben képszerkesztő app
- A legjobb iPad és iPhone képszerkesztő programok
- A legjobb Windows képszerkesztő programok TOP15
- A 7 legjobb Windows 10 képszerkesztő program
- A legjobb Samsung képszerkesztő appok androidra